Marka rowerów Arkus jest obecna na rynku od początku lat 90-tych. Połączenie doświadczenia i nowej wizji produktu pozwala nam zaproponować kolekcję w świeżej, bardzo atrakcyjnej odsłonie. Myśląc o potrzebach naszych klientów stworzyliśmy na nowo organizację modeli, specyfikacje oraz nazewnictwo. Efektem tych zmian są nowoczesne rowery o wyjątkowej relacji jakości do ceny. Dzięki użyciu markowych, solidnych podzespołów, przemyślaną konstrukcję oraz geometrię i rgonomię adekwatną dla danej grupy rowerów, wprowadzamy produkt spełniający oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

W procesie powstawania naszych modeli staraliśmy się aby wizja każdego roweru została zrealizowana w pełni i bez kompromisów. Dla zespołu tworzącego kolekcję, rower to coś więcej niż narzędzie transportu – to emocje, pasja i satysfakcja z osiągniętego celu oraz skutecznego przeniesienia idei na realny produkt. Te idee nie są wyłącznie efektami pracy biurowej i laboratorium ale biorą swój początek w przygodzie na szlaku.

Wszystkie modele ARKUS powstają w polskich fabrykach, co zapewnia poziom realizacji niedostępny dla wielu konkurencyjnych produktów. Komponenty użyte w procesie projektowania wyróżniają się wysokim poziomem dopracowania szczegółów oraz atrakcyjnym wyglądem.

Nadzorujemy każdy etap od projektowania po finalną realizację. Wirtualne modelowanie ram i komponentów, analizy MES oraz ostateczne testy zmęczeniowe i udarowe prototypów pozwalają wdrażać do produkcji komponenty sprawdzone i pewne. Gwarantowaną jakość zapewniają również linie do zaplatania kół, roboty centrujące i maszyny do ogumiania. Wysoką klasę malowania zapewnia automatyczna lakiernia z wydzielonymi węzłami lakierowania mokrego i proszkowego, realizująca wymagające koncepcje graficzne. Umiejscowienie wszystkich tych procesów w jednym miejscu daje nam pełną kontroli jakości na każdym etapie powstawania roweru. Dzięki stosowanym technologiom i nowoczesnym standardom produkcji możemy zagwarantować, że wszystkie elementy tworzące rowery marki ARKUS będą współpracować harmonijnie oraz zapewnią bezawaryjną długofalową eksploatację.

Najważniejszym elementem roweru jest rama, która powstaje w procesie produkcji w następujących po sobie fazach: koncepcji, projektu, prototypów, testowania i wdrażania. Dzięki zastosowaniu lekkich, hydroformowanych stopów aluminium uzyskujemy długą żywotność , doskonałą sztywność oraz wydajne przenoszenie energii pedałowania. We wszystkich modelach szczególną uwagę skupiliśmy na geometrii roweru, która nadając użytkownikowi neutralną pozycję ułatwia sterowanie i zapewnia niezbędna rezerwę bezpieczeństwa, szczególnie ważną w przypadku rowerów offroadowych. Dbałość o kulturę i wydajność pracy rowerów koncentruje się również na jakości części użytych w skomponowaniu napędu. W tym zakresie marka Arkus stosuje komponenty SHIMANO – światowej klasy lidera w produkcji części rowerowych. Dzięki skutecznym hamulcom dynamiczny charakter roweru pozostaje pod kontrolą zapewniając użytkownikowi przyjemność z jazdy. Dopełnieniem całości są elementy wchodzące w skład kokpitu, a także siodło i opony, posiadające wysokie walory funkcjonalne, dzięki czemu wszystkie modele ARKUS gwarantują komfortowe użytkowanie.

Reaktywacja i nowe wcielenie marki powstały w oparciu o nasze indywidualne podejście do wizji roweru. Projektujemy i tworzymy rowery, na których sami chcielibyśmy jeździć. Niezależnie od tego na co stawiamy : wydajność napędu, komfortowe podróżowanie, czy po prostu stylowy wygląd , radość z jazdy jest nadrzędnym celem , do którego dążymy tworząc każdy z naszych modeli.

Kolekcja Arkus, którą prezentujemy to najnowsze trendy i jakość spełniające wymagania współczesnego rynku. Osiągnęliśmy to poprzez przebudowanie oferty, zmiany technologiczne i rozszerzenie liczby modeli w najbardziej popularnych grupach rowerów.

Dzielimy się z Wami naszą pasją i z prawdziwą przyjemnością prezentujemy najnowszą ofertę.